Susumu RG3216N-7500-B-T1
RG3216N-7500-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-7500-B-T1
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-7500-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-7500-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-7500-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-7500-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-7500-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-7500-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-7500-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-7500-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-7500-B-T1
PWR SUP 250W 3.3/5/12/-12V QUAD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 68POS DUAL .370 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 9100PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
8POS SIL VERTICAL SMT HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 115MA 500 MOHM datasheet.pdf