Susumu RG3216N-7500-C-T5
RG3216N-7500-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-7500-C-T5
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-7500-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-7500-C-T5
QUANTITY
RG3216N-7500-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-7500-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-7500-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-7500-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-7500-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-7500-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-7500-C-T5
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 448 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 160MA 2.7 OHM datasheet.pdf
PCI-104 DUAL CORE 2.27GHZ datasheet.pdf