Susumu RG3216N-76R8-C-T5
RG3216N-76R8-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-76R8-C-T5
Brief Description
RES SMD 76.8 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-76R8-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-76R8-C-T5
QUANTITY
RG3216N-76R8-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-76R8-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-76R8-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-76R8-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-76R8-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-76R8-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-76R8-C-T5
ROUND SPACER #6 BRASS 1/8" datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS 30AWG 6IN datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MCU 32BIT ARM 64-LQFP datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 50POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf