Susumu RG3216N-8202-B-T1
RG3216N-8202-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8202-B-T1
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8202-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-8202-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-8202-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8202-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8202-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8202-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8202-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8202-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-8202-B-T1
PC BOARD CEM-1 COPP-2SIDE 4.5X17 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
STD POWER TIMER datasheet.pdf
CONN FPC VERT 6POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 110V RED datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf