Susumu RG3216N-8250-C-T5
RG3216N-8250-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8250-C-T5
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8250-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-8250-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-8250-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8250-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8250-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8250-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8250-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8250-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-8250-C-T5
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT CRIMP TERM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 30MA 890 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC DVR HIGH/LOW SIDE 3A 9SON datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 15/27 K MC NE datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2512 datasheet.pdf