Susumu RG3216N-91R0-D-T5
RG3216N-91R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-91R0-D-T5
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-91R0-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-91R0-D-T5
QUANTITY
RG3216N-91R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-91R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-91R0-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-91R0-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-91R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-91R0-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-91R0-D-T5
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MUX UNIV HEX 2-1 3ST 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TRANSDCR VLTGE 0-500VAC AVRG RMS datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS .100" T/H GLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf