Susumu RG3216N-97R6-B-T1
RG3216N-97R6-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-97R6-B-T1
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-97R6-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-97R6-B-T1
QUANTITY
RG3216N-97R6-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-97R6-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-97R6-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-97R6-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-97R6-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-97R6-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-97R6-B-T1
IC INVERTER 5TSOP datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TFBGA datasheet.pdf
SWITCH CROSS ROLL PLNGR SPDT 15A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf