Susumu RG3216P-1303-B-T5
RG3216P-1303-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1303-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1303-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1303-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1303-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1303-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1303-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1303-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1303-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1303-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1303-B-T5
RES 1.8 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf