Susumu RG3216P-1401-D-T5
RG3216P-1401-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1401-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1401-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-1401-D-T5
QUANTITY
RG3216P-1401-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1401-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1401-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1401-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1401-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1401-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1401-D-T5
HEX STANDOFF 6-32 S STEEL 1" datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF05A/AF05/AFE05T datasheet.pdf
TERM RING VYL 2AWG 5/16 datasheet.pdf
CONN RECPT 60POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
IC BUFF CONFIG REG 25BIT 96BGA datasheet.pdf
3 WAY ISOLATING AMP 4-20MA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf