Susumu RG3216P-1503-B-T5
RG3216P-1503-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1503-B-T5
Brief Description
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1503-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1503-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1503-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1503-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1503-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1503-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1503-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1503-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1503-B-T5
FIXED IND 1UH 25MA 600 MOHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT PROG 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES 0.022 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1.5W 2615 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8MSOP datasheet.pdf
120.7MM X 76.2MM 1=25/PK datasheet.pdf