Susumu RG3216P-1692-D-T5
RG3216P-1692-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1692-D-T5
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1692-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-1692-D-T5
QUANTITY
RG3216P-1692-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1692-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1692-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1692-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1692-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1692-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1692-D-T5
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF 5/8" 406-430MHZ datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 90POS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT SKT datasheet.pdf