Xilinx XC3030-100PQ100Q
XC3030-100PQ100Q picture photo
Mfg. Part Number
XC3030-100PQ100Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 34 I/O 44PLCC
Datasheet Download
XC3030-100PQ100Q.pdf
Availability of XC3030-100PQ100Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3030-100PQ100Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3030-100PQ100Q
Internal Part NumberEIS-XC3030-100PQ100Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3030-100PQ100QXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3030-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3030-100PQ100Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3030-100PQ100Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3030-1, XC3030-100PQ100Q Datasheet, Xilinx Distributor
XC3030-100PQ100Q Details Description
Related parts for XC3030-100PQ100Q
IC ADC 3 1/2DGT LED DVR 44-MQFP datasheet.pdf
CONN MINI OSP JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SOLDER 60/40 NOCLEAN .05DIA .5LB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
E(LIQI) AC SERVO MOTOR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf