Susumu RG3216P-1782-B-T1
RG3216P-1782-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1782-B-T1
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1782-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1782-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1782-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1782-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1782-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1782-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1782-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1782-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1782-B-T1
SWITCH SNAP MINI PLUNG REV PCB datasheet.pdf
CONV AC-DC 24V 1.25A 30W PCB datasheet.pdf
OSC VCXO 36.864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf