Susumu RG3216P-1783-C-T5
RG3216P-1783-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1783-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 178K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1783-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1783-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1783-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1783-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1783-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1783-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1783-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1783-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1783-C-T5
IC OPAMP DIFF 450MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC PWM/PFC CTLR COMBO 16-MDIP datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 24BGA datasheet.pdf
FUSE 3000A 690V 4BKN/65 AR UR + datasheet.pdf