Susumu RG3216P-1822-B-T5
RG3216P-1822-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1822-B-T5
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1822-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1822-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1822-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1822-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1822-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1822-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1822-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1822-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1822-B-T5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN STRAIN RLF 10POS FOR GX4E datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
TRIAC INT TRIGGER 600V 12A TO220 datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf