Susumu RG3216P-1963-C-T5
RG3216P-1963-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1963-C-T5
Brief Description
RES SMD 196K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1963-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1963-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1963-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1963-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1963-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1963-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1963-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1963-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1963-C-T5
RES SMD 499K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 12POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 2400PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf