Susumu RG3216P-2050-B-T5
RG3216P-2050-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2050-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2050-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-2050-B-T5
QUANTITY
RG3216P-2050-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2050-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2050-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2050-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2050-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2050-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2050-B-T5
IC TRANSLATR TTL-ECL DIFF 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 63VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FDDROP SCA BOTH ENDS 100' TONABL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf