Susumu RG3216P-2373-B-T5
RG3216P-2373-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2373-B-T5
Brief Description
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2373-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-2373-B-T5
QUANTITY
RG3216P-2373-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2373-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2373-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2373-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2373-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2373-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2373-B-T5
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN ARRAY DIFF MALE 8X23PAIR datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 4CH 38-TSSOP datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 48TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.2A 130 MOHM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-SOIC datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 86POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf