Susumu RG3216P-2702-B-T5
RG3216P-2702-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2702-B-T5
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2702-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-2702-B-T5
QUANTITY
RG3216P-2702-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2702-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2702-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2702-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2702-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2702-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2702-B-T5
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 24POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 64POS STR datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
2" CIRCLES - 5/PK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 15P-15P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Precision, 20 MHz, CMOS, Rail-to-Rail Input/Output Operational Amplifiers IC datasheet.pdf