Susumu RG3216P-2943-W-T1
RG3216P-2943-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2943-W-T1
Brief Description
RES SMD 294K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2943-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-2943-W-T1
QUANTITY
RG3216P-2943-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2943-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2943-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2943-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2943-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2943-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2943-W-T1
IC RF RECEIVER 315,434MHZ 24LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A DPAK datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PAR/VOLT I/O 24SOIC datasheet.pdf
IC MPL SERIAL 24BIT RGB 40-LLP datasheet.pdf
IC INVERTER GATE DUAL SOT-563 datasheet.pdf
PELTIER CP08,63,06,L,RT,W4.5 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 22 OHM 16SOIC datasheet.pdf