Susumu RG3216P-3160-P-T1
RG3216P-3160-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3160-P-T1
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3160-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-3160-P-T1
QUANTITY
RG3216P-3160-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3160-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3160-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3160-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3160-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3160-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3160-P-T1
OPTOISO 3.75KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN CONTACT SKT CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 27POS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf