Susumu RG3216P-3832-D-T5
RG3216P-3832-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3832-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3832-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-3832-D-T5
QUANTITY
RG3216P-3832-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3832-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3832-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3832-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3832-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3832-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3832-D-T5
CAP CER 15PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 10A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BREAKER CIRCUIT CUSTOM datasheet.pdf
FUSE OF2 32V 3A datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 350V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf