Susumu RG3216P-4300-B-T1
RG3216P-4300-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4300-B-T1
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4300-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-4300-B-T1
QUANTITY
RG3216P-4300-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4300-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4300-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4300-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4300-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4300-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4300-B-T1
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEAT SINK 23MM X 23MM X 19.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CBLE 4POS R/A 7/8" 16UNF-WIRE 6M datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 80A D61-3SM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A SJP datasheet.pdf