Susumu RG3216P-4420-W-T1
RG3216P-4420-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4420-W-T1
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4420-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-4420-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4420-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4420-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4420-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4420-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4420-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4420-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4420-W-T1
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS W/PANEL MNT EARS datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 70A 700V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf