Susumu RG3216P-4873-D-T5
RG3216P-4873-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4873-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 487K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4873-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-4873-D-T5
QUANTITY
RG3216P-4873-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4873-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4873-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4873-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4873-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4873-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4873-D-T5
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
IC DUAL HOTSWAP PWR CONT 16TSSOP datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER 6TDFN datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
FLAP STRIP BRUSH 7A MED datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 180MA 4.32 OHM datasheet.pdf