Susumu RG3216P-51R1-W-T1
RG3216P-51R1-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-51R1-W-T1
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-51R1-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-51R1-W-T1
QUANTITY
RG3216P-51R1-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-51R1-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-51R1-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-51R1-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-51R1-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-51R1-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-51R1-W-T1
IC REG LDO 10V/5V TO220-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 225 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 8TMLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
COMPACT SFTY LGT CURTAIN 1950MM datasheet.pdf