Susumu RG3216P-62R0-W-T1
RG3216P-62R0-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-62R0-W-T1
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-62R0-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-62R0-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-62R0-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-62R0-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-62R0-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-62R0-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-62R0-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-62R0-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-62R0-W-T1
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FLUKE-1730 SOFT CASE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf