Susumu RG3216P-68R1-B-T5
RG3216P-68R1-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-68R1-B-T5
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-68R1-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-68R1-B-T5
QUANTITY
RG3216P-68R1-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-68R1-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-68R1-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-68R1-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-68R1-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-68R1-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-68R1-B-T5
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A TO220AC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 112MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.5A 92 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 80MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
ANT OMNI FG 490-512MHZ 150W datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
SHLD ASSM REC 36 POS T-H MINI-SA datasheet.pdf