Susumu RG3216P-8202-W-T1
RG3216P-8202-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-8202-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-8202-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-8202-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-8202-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-8202-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-8202-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-8202-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-8202-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-8202-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-8202-W-T1
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO262-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT SKT datasheet.pdf