Susumu RG3216P-9100-C-T5
RG3216P-9100-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9100-C-T5
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9100-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-9100-C-T5
QUANTITY
RG3216P-9100-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9100-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9100-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9100-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9100-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9100-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-9100-C-T5
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 49.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 70VC DO13 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
6P FH PLUG VAL-U-LOK V0 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf