Susumu RG3216P-9102-C-T5
RG3216P-9102-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9102-C-T5
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9102-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-9102-C-T5
QUANTITY
RG3216P-9102-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9102-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9102-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9102-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9102-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9102-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-9102-C-T5
RES SMD 14.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR STM8S datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 2W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf