Susumu RG3216P-9312-D-T5
RG3216P-9312-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9312-D-T5
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9312-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-9312-D-T5
QUANTITY
RG3216P-9312-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9312-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9312-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9312-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9312-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9312-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-9312-D-T5
IC FPGA 289 I/O 352MBGA datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 26POS datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
MICRO 21C P /11 10CR 72" datasheet.pdf