Susumu RG3216P-93R1-D-T5
RG3216P-93R1-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-93R1-D-T5
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-93R1-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-93R1-D-T5
QUANTITY
RG3216P-93R1-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-93R1-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-93R1-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-93R1-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-93R1-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-93R1-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-93R1-D-T5
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 62 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
RES 360 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf