Susumu RG3216P-9760-C-T5
RG3216P-9760-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9760-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9760-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-9760-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-9760-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9760-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9760-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9760-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9760-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9760-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-9760-C-T5
CONN 40POS2MM HEADER RT/DUAL GLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
ADAPTER 48-TQFP PACCLK5510V datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 0.200 T/H datasheet.pdf