Susumu RG3216V-1000-B-T1
RG3216V-1000-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1000-B-T1
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1000-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1000-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1000-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1000-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1000-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1000-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1000-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1000-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1000-B-T1
IC FPGA 192 I/O 240PQFP datasheet.pdf
BUZZ MAGNET 12V CIRC 12MM RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS R/A GOLD BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC CTRLR DC/DC 2PH HI EFF 36SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
ANT TUF DUCK datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
IC MMIC REJECT MXR 10-33HZ 24QFN datasheet.pdf
CONN GASKET FLAT M12 FLUSH TYPE datasheet.pdf
180UF 400V 22X40MM 85C 5000H datasheet.pdf