Susumu RG3216V-1002-C-T5
RG3216V-1002-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1002-C-T5
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1002-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1002-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1002-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1002-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1002-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1002-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1002-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1002-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1002-C-T5
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC SYST CLK PROGR K8TM 72-VFQFPN datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 400CPR TH 1/4" datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf