Susumu RG3216V-1050-C-T5
RG3216V-1050-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1050-C-T5
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1050-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1050-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1050-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1050-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1050-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1050-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1050-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1050-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1050-C-T5
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V 6-UDFN datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.6VC SMB datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 25NS 28PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
ANTI-FTIGUE 36X60 FLR MAT W/CORD datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 8K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf