Susumu RG3216V-1071-B-T1
RG3216V-1071-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1071-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1071-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1071-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1071-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1071-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1071-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1071-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1071-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1071-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1071-B-T1
CONN TERM BLK 11PS 3.5MM R/A PCB datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER ANALOG 24SO datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN 5.08 MTV-6 TB50 BK datasheet.pdf
PLUG INLINE 22PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf