Susumu RG3216V-1072-B-T1
RG3216V-1072-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1072-B-T1
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1072-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1072-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1072-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1072-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1072-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1072-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1072-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1072-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1072-B-T1
IC MPU ZIP 16MHZ 100QFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
OMNI-DIRECTIONAL ANTENNA IP55 datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
PAC-CTLX-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 105A ADD-A-PAK datasheet.pdf