Susumu RG3216V-1401-B-T5
RG3216V-1401-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1401-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1401-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1401-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1401-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1401-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1401-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1401-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1401-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1401-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1401-B-T5
RES SMD 665K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf
4700UF 100V 40X70MM 85C 15000H datasheet.pdf