Susumu RG3216V-1620-B-T5
RG3216V-1620-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1620-B-T5
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1620-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1620-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1620-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1620-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1620-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1620-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1620-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1620-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1620-B-T5
DIODE ARRAY GP 200V 5A TO220FN datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 100ppm 6pF 100 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf