Susumu RG3216V-1652-B-T1
RG3216V-1652-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1652-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1652-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1652-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1652-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1652-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1652-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1652-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1652-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1652-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1652-B-T1
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 56VFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC PCIE MUX/DMUX 4CH 8:16 42-QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15 SKT 18" RBW JACKS datasheet.pdf
DISPLAY 25.4MM GREEN 1DIGIT CA datasheet.pdf