Susumu RG3216V-1801-W-T1
RG3216V-1801-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1801-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1801-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-1801-W-T1
QUANTITY
RG3216V-1801-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1801-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1801-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1801-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1801-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1801-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1801-W-T1
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 12POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 14DIP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf