Susumu RG3216V-1910-C-T5
RG3216V-1910-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1910-C-T5
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1910-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1910-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1910-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1910-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1910-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1910-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1910-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1910-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1910-C-T5
THERMISTOR PTC 100OHM 70DEG PROB datasheet.pdf
CONN DB9 CRIMP FEMALE NICKEL datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (D-650-56X) datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 36POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK 1000' datasheet.pdf