Susumu RG3216V-2101-B-T1
RG3216V-2101-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2101-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2101-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-2101-B-T1
QUANTITY
RG3216V-2101-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2101-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2101-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2101-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2101-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2101-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2101-B-T1
RES SMD 97.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 700MA 890 MOHM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFF ZD SPRDSPECT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 24 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf