Susumu RG3216V-2201-P-T1
RG3216V-2201-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2201-P-T1
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2201-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-2201-P-T1
QUANTITY
RG3216V-2201-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2201-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2201-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2201-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2201-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2201-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2201-P-T1
IC REG MULTIPLE OUT PS 40-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 1.8A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.6A datasheet.pdf
CAP FILM 8.2 NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 5% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
FUSE 36KV 6.3AMP 2" DIN datasheet.pdf