Susumu RG3216V-2401-C-T5
RG3216V-2401-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2401-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2401-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-2401-C-T5
QUANTITY
RG3216V-2401-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2401-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2401-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2401-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2401-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2401-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2401-C-T5
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
04P .062 COMM P&S PLUG datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 67 I/O 84QFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 15DB datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 600V 10A BU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf