Susumu RG3216V-2551-B-T5
RG3216V-2551-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2551-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2551-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-2551-B-T5
QUANTITY
RG3216V-2551-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2551-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2551-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2551-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2551-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2551-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2551-B-T5
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC TX 310-330MHZ ASK/FSK 8TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS SOT23-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16A TO3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 590 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 78.125MHZ 6CLCC datasheet.pdf