Susumu RG3216V-2671-B-T1
RG3216V-2671-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2671-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2671-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-2671-B-T1
QUANTITY
RG3216V-2671-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2671-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2671-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2671-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2671-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2671-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2671-B-T1
CONN HEADER RTANG .100 8POS TIN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 20A PPAK SO-8 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 15A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16QSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 12V datasheet.pdf