Susumu RG3216V-4220-P-T1
RG3216V-4220-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-4220-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-4220-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-4220-P-T1
QUANTITY
RG3216V-4220-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-4220-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-4220-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-4220-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-4220-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-4220-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-4220-P-T1
RES SMD 8.2 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 135V 125A 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 18A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.745" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 11K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf